ABB zakończyła proces przejęcia GE Industrial Solutions

2018-07-02

 • Połączenie wzmocni drugą pozycję ABB na świecie w produktach i systemach elektryfikacji
 • Firma zwiększy dostęp do rynku północno-amerykańskiego
 • Spodziewamy wzrost zysku operacyjnego na akcję (EPS) w pierwszym roku
 • ABB oczekuje, że efekt synergii kosztowej przyniesie około 200 mln USD oszczędności w perspektywie 5 lat

ABB ogłosiła, że 30 czerwca 2018 roku zakończyła proces przejęcia GE Industrial Solutions (GEIS), globalnego biznesu firmy GE zajmującego się rozwiązaniami elektryfikacji. Połączenie, o którym poinformowano 25 września 2017 roku, ma przyczynić się do wzrostu zysku operacyjnego na akcję (EPS) w pierwszym roku.

Transakcja o wartości 2,6 mld USD wzmocni potencjał tworzenia wartości wewnątrz ABB, m.in. poprzez dodatkowe możliwości wzrostu wynikające z połączenia oferty cyfrowej ABB Ability z rozległą, zainstalowaną bazą GEIS. ABB spodziewa się, że efekt synergii kosztowej przyniesie około 200 mln USD oszczędności w perspektywie 5 lat, co będzie kluczowe, aby biznes GE Industrial Solutions osiągnął efektywność porównywalnych firm w branży.

– Z przyjemnością witamy GE Industrial Solutions w ABB – powiedział prezes Grupy ABB Ulrich Spiesshofer. – Połączenie umacnia pozycję ABB jako światowego lidera w obszarze elektryfikacji, a także przyspiesza wzrost i poprawia konkurencyjność na kluczowych rynkach, w szczególności na rynku północno-amerykańskim. Jako jeden z biznesów założonych pierwotnie przez Thomasa Edisona, GEIS stanowi kolebkę elektryfikacji – spuściznę, którą zachowamy, i na której będziemy budowali, szczególnie teraz, kiedy GEIS stało się częścią ABB.

GEIS zostanie zintegrowany z Dywizją Produktów i Systemów Elektryfikacji (EP), tworząc nową jednostkę biznesową: Electrification Products Industrial Solutions (EPIS). Stephanie Mains, która była prezesem GE Industrial Solutions, będzie zarządzać EPIS. ABB oraz GE ustanowiły długoterminową współpracę w zakresie strategicznych dostaw, na mocy której GE będzie zaopatrywać się w produkty i rozwiązania z kompleksowej oferty ABB. W ramach przejęcia ABB uzyskała długoterminowe prawo do wykorzystywania marki GE.

– Portfolio produktowe GE Industrial Solutions oraz ABB w znacznym stopniu się uzupełniają. Dzięki temu będziemy dysponować kompleksową ofertą, zwiększymy globalny zasięg, siły sprzedaży oraz sieć dystrybucyjną – powiedział Tarak Mehta, dyrektor Dywizji EP. – Zapewnimy usługi serwisowe dla zainstalowanej bazy produktów i rozwiązań GE. Naszym odbiorcom na całym świecie będziemy teraz mogli dostarczyć bardziej zaawansowaną technologicznie, wykorzystującą cyfrowe rozwiązania ofertę. Razem wzmocnimy drugą pozycję ABB na świecie w produktach i systemach elektryfikacji, jednocześnie zwiększając dostęp ABB do atrakcyjnego rynku północno-amerykańskiego.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) jest technologicznym liderem w produktach elektryfikacji, robotyce i systemach napędowych, automatyce przemysłowej i sieciach energetycznych, obsługującym klientów z sektora użyteczności publicznej, przemysłu oraz transportu i infrastruktury na całym świecie. Kontynuując ponad 125-letnią historię innowacji, obecnie ABB tworzy przyszłość cyfryzacji przemysłu odgrywając kluczową rolę w rewolucji energetycznej i czwartej rewolucji przemysłowej. Jako sponsor tytularny i technologiczny partner Formuły E, w której startują wyłącznie sportowe bolidy elektryczne, ABB przesuwa granice elektromobilności, wpływając na zrównoważoną przyszłość. Grupa ABB zatrudnia około 136 000 pracowników w ponad 100 krajach świata. www.abb.pl

  •   Skasuj
   • Twitter
   • Facebook
   • LinkedIn
   • Weibo
   • Drukuj
   • E-mail
  •   Skasuj

  Skontaktuj się z nami

  seitp202 d02b102237472527c12582be0046d4c8