Ładowarki ABB na pierwszej stacji IONITY przy europejskiej autostradzie przyszłości

2018-06-27 - Firma ABB została głównym partnerem technologicznym i dostawcą IONITY. Ładowarki Terra High Power do samochodów elektrycznych dostarczone przez ABB zostały zainstalowane na pierwszej stacji ładowania IONITY przy autostradzie A2 w Szwajcarii.Firma IONITY — planująca budowę sieci stacji obsługi samochodów elektrycznych w całej Europie, dzięki której dalekie podróże samochodami z napędem elektrycznym mają stać się tak przystępne jak samochodami z silnikami spalinowymi — otworzyła dziś pierwszą taką stację w Neuenkirch w Szwajcarii, przy autostradzie A2.

Pilotażowa stacja zlokalizowana w pobliżu Lucerny jest wyposażona w 6 najbardziej zaawansowanych szybkich ładowarek Terra HP firmy ABB. Ładowarki Terra HP o mocy 350 kW mogą w zaledwie 8 minut doładować pojazd energią pozwalającą na przejechanie 200 kilometrów. IONITY planuje, że do 2020 r. zbuduje sieć około 400 stacji szybkiego ładowania w 24 krajach Europy.

IONITY jest spółką joint venture utworzoną przez Grupę BMW, Daimler AG, Ford Motor Company i Grupę Volkswagen, wraz z Audi i Porsche. Po sukcesie pierwszych instalacji firma ABB została głównym partnerem technologicznym i dostawcą systemów ładowania dla IONITY. Szeroko zakrojona pierwsza faza wdrażania systemów potrwa do końca 2018 r.

Firma ABB, w ciągu swojej 130 letniej historii utożsamiana z przełomowymi rozwiązaniami w dziedzinie elektrycznego transportu, staje się globalnym liderem w branży systemów ładowania samochodów elektrycznych prądem stałym. W ponad 60 krajach zainstalowano już około 7000 szybkich ładowarek ABB.

- Cieszę się, że mamy tak silnego i międzynarodowego partnera do rozwoju elektromobilności w całej Europie jak ABB - powiedział Michael Hajesch, dyrektor zarządzający IONITY.

- Jest to ważne wydarzenie na skalę europejską. Jesteśmy zaszczyceni, iż mamy w nim swój udział, zwłaszcza że pilotażowa stacja została otwarta w Szwajcarii, skąd wywodzi się ABB. Na całym świecie zainstalowaliśmy już około 7000 szybkich stacji ładowania prądem stałym, a dzięki i nawiązaniu współpracy z IONITY nasze wysokowydajne rozwiązania w zakresie e-mobilności zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju staną się powszechnie dostępne dla użytkowników w całej Europie - dodał Frank Muehlon, dyrektor zarządzający ds. infrastruktury ładowania samochodów elektrycznych w ABB.IONITY to jeden z ambitnych projektów sieci ładowania rozwijanych w Europie i na innych kontynentach. W USA odbiorcą ładowarek ABB Terra HP jest firma Electrify America, która planuje budowę stacji ładowania w 17 obszarach metropolitalnych i ich otoczeniu oraz przy licznych autostradach na terenie całego kraju.

Ładowarki ABB Terra HP na stacji IONITY w Neuenkirch to pierwsze w Europie urządzenia tego typu wyposażone w kable chłodzone cieczą. Ładowarki w Neuenkirch są zgodne ze standardem CCS, jednym z głównych stosowanych w branży. Urządzenia Terra HP mogą również obsługiwać standard szybkiego ładowania prądem stałym CHAdeMO.

Rynek samochodów elektrycznych w Unii Europejskiej (UE) i krajach Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu (EFTA) tylko w 2017 r. zwiększył się o 38,7%*, co świadczy o znaczącym zapotrzebowaniu na inwestycje w wysokowydajną infrastrukturę pozwalającą nowemu pokoleniu e-kierowców na pokonywanie dalszych tras.

Pilotażowa stacja w Szwajcarii została zaplanowania, zaprojektowana i zbudowana przez Alpiq - czołową szwajcarską firmę z branży energetycznej i największego dostawcę usług energetycznych działającego na rynkach europejskich.

Lider w dziedzinie elektromobilności

Wybór ABB, innowatora i dostawcy wielu produktów i rozwiązań dla zrównoważonej elektromobilności, jako partnera IONITY wydaje się naturalny.

Portfolio ABB obejmuje technologie ładowania samochodów elektrycznych, autobusów i ciężarówek oraz rozwiązania z zakresu elektryfikacji statków, kolei i tramwajów linowych.

Pozycja lidera elektromobilności zajmowana przez firmę ABB przejawia się również w jej partnerstwie z Mistrzostwami Formuły E - pierwszą na świecie serią międzynarodowych wyścigów w pełni elektrycznych samochodów pod egidą FIA. Mistrzostwa ABB Formuły E to platforma, która umożliwia testowanie technologii elektryfikacji i cyfryzacji związanych z elektromobilnością w kontekście rajdów samochodowych. ABB i Formuła E mają doskonałą okazję, aby razem przesunąć granice e-mobilności.

* European Automobile Manufacturers Association (Europejskie Stowarzyszenie Producentów Samochodów)

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) jest technologicznym liderem w produktach elektryfikacji, robotyce i systemach napędowych, automatyce przemysłowej i sieciach energetycznych, obsługującym klientów z sektora użyteczności publicznej, przemysłu oraz transportu i infrastruktury na całym świecie. Kontynuując ponad 125-letnią historię innowacji, obecnie ABB tworzy przyszłość cyfryzacji przemysłu odgrywając kluczową rolę w rewolucji energetycznej i czwartej rewolucji przemysłowej. Jako sponsor tytularny i technologiczny partner Formuły E, w której startują wyłącznie sportowe bolidy elektryczne, ABB przesuwa granice elektromobilności, wpływając na zrównoważoną przyszłość. Grupa ABB zatrudnia około 136 000 pracowników w ponad 100 krajach świata. www.abb.pl


  •   Skasuj
   • Twitter
   • Facebook
   • LinkedIn
   • Weibo
   • Drukuj
   • E-mail
  •   Skasuj

  Skontaktuj się z nami

  seitp202 9dbad7d5308c1f55c12582b90048071b