ABB członkiem Polskiego Komitetu Światowej Rady Energetyki

2017-11-13 - ABB została włączona do Polskiego Komitetu Światowej Rady Energetyki, który wspiera rozwój i pokojowe wykorzystanie zasobów energetycznych świataWartości reprezentowane zarówno przez Polski Komitet Światowej Rady Energetyki, jak i przez samą Radę – m.in. propagowanie postępu technicznego w energetyce oraz poszanowanie dla środowiska – są bliskie wartościom, jakimi kieruje się ABB.Dzięki nawiązanej współpracy firma będzie mogła dzielić się swoją wiedzą z pozostałymi członkami Komitetu, by wspólnie działać na rzecz poprawy polityki energetycznej świata. W Polsce ABB obecna jest od 25 lat. Spółka od początku swojej działalności angażuje się aktywnie w modernizację polskiej energetyki i przemysłu. Doskonała znajomość krajowego rynku, jego potrzeb i możliwości, a także doświadczenie w zakresie nowoczesnych technologii, będą cennym wkładem w prace Polskiego Komitetu ŚRE.

– Jesteśmy liderem technologii dla energetyki i automatyki. Co roku Grupa ABB inwestuje około 1,5 mld dolarów w obszar badań i rozwoju. Czujemy się więc odpowiedzialni za przyszłość rynku światowej energetyki. Wierzymy, że 125 lat doświadczenia stojącego za naszą firmą to cenne źródło wiedzy, którą będziemy mogli dzielić się z innymi członkami Komitetu i wspólnie wpływać na budowę bezpieczeństwa energetycznego naszego kraju – powiedział Paweł Łojszczyk, dyrektor zarządzający ABB w Polsce.

ABB dołączyła do prestiżowego grona członków wspierających Polski Komitet Światowej Rady Energetyki. Wspólnie członkowie Polskiego Komitetu działają na rzecz propagowania postępu technicznego i ekonomicznego w sektorze energetyki oraz racjonalnego wykorzystania energii i poszanowania ochrony środowiska. Współdziałają z organizacjami w dziedzinie energetyki, a także współpracują z organami władzy i administracji państwowej w zakresie kształtowania kierunków polityki energetycznej.

Polski Komitet Światowej Rady Energetyki istnieje od ponad 90 lat, Polska była jednym z krajów założycieli Rady. ŚRE działa w 90 krajach, propagując postęp techniczny i ekonomiczny w sektorze energetyki.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) jest technologicznym liderem w produktach elektryfikacji, robotyce i systemach napędowych, automatyce przemysłowej i sieciach energetycznych, obsługującym klientów z sektora użyteczności publicznej, przemysłu oraz transportu i infrastruktury na całym świecie. Kontynuując ponad 125-letnią historię innowacji, obecnie ABB tworzy przyszłość cyfryzacji przemysłu odgrywając kluczową rolę w rewolucji energetycznej i czwartej rewolucji przemysłowej. Grupa ABB zatrudnia około 136 000 pracowników w ponad 100 krajach świata. www.abb.pl

  •   Skasuj
   • Twitter
   • Facebook
   • LinkedIn
   • Weibo
   • Drukuj
   • E-mail
  •   Skasuj

  Skontaktuj się z nami

  seitp202 5f2f449ab3e47b7cc12581d7004f64fa