Archiwum

Nowoczesne centra kultury z automatyką budynkową ABB

2017-06-14 - Dwa znane polskie centra historyczne – Brama Poznania i Centrum Dialogu Przełomy w Szczecinie –zostały wyposażone w całą gamę inteligentnych i energooszczędnych rozwiązań automatyki budynkowej firmy ABB. Obydwie placówki są dziś wizytówkami polskiej architektury i udaną próbą stworzenia nowoczesnej przestrzeni muzealnej, w której komfort zwiedzających jest równie ważny co odpowiednio zaprezentowana ekspozycja.

Zasilając szczyt Europy – najwyżej położona linia kolejowa w Europie z technologią ABB

2017-06-13 - Najwyżej położona w Europie stacja kolejowa znajduje się w Alpach Szwajcarskich na przełęczy Jungfraujoch. Do przystanku na wysokości 3453 m n.p.m. wiedzie 9-kilometrowa linia kolejowa. Ponad sto lat temu linia została zelektryfikowana przez Brown, Boveri and Co. (BBC), prekursora ABB. Obecnie technologia ABB nadal zasila linię, a transformatory trakcyjne tej firmy dostarczają energię elektryczną do pociągów kursujących przez cały rok.

Dwa „srebra” dla magazynów ABB: „Dzisiaj” i „Flesz”!

2017-06-08 - Rozstrzygnięcie finału 10. edycji konkursu „Szpalty Roku 2017” okazało się bardzo pomyślne dla obu magazynów wydawanych przez ABB. „Dzisiaj” i „Flesz” zdobyły „srebra” w swoich kategoriach.

ABB Customer World: polska premiera ABB Ability™ - wiodącej w branży oferty rozwiązań cyfrowych

2017-06-06 - Ponad 200 gości, w tym przedstawiciele najważniejszych polskich firm przemysłowych, wzięło udział w ABB Customer World w Łodzi, by osobiście zapoznać się z ABB Ability – platformą cyfrowych rozwiązań i usług nowej generacji, a także świętować 25-lecie ABB w Polsce.

Lidl powiększa swoją sieć stacji szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych w Polsce o kolejne urządzenia ABB

2017-06-06 - Warszawa, 6 czerwca 2017: ABB dostarczyła w tym roku trzy stacje do szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych w technologii prądu stałego (DC) dla Lidl Polska. Sieć sklepów zamówiła także autorską aplikację ABB, wykorzystującą możliwości nowej, cyfrowej platformy ABB AbilityTM. Aplikacja pozwoli na monitorowanie oraz zarządzanie siecią własnych stacji, których Lidl na terenie Polski posiada już cztery.

Niezawodne zasilanie dla Projektu EFRA

2017-06-05 - ABB dostarczyła nowoczesne rozwiązania zasilające i dystrybuujące energię elektryczną na potrzeby instalacji budowanych w ramach Projektu EFRA – najważniejszej inwestycji Grupy LOTOS w ostatnich latach.

ABB i Stadler — pionierzy wielkiej, kolejowej podróży

2017-05-24 - Firma Stadler obchodzi jubileusz 75-lecia

ABB w Afryce

2017-05-19 - Wieloletni partner w działaniach wspierających rozwój kontynentu

Enea zamawia przekładniki ABB o wydłużonej trwałości w ramach modernizacji 9 stacji elektroenergetycznych

2017-05-17 - ABB wygrała przetarg na dostawy 189 sztuk indukcyjnych przekładników wysokiego napięcia dla Enea Operator Sp. z o. o. To największe zamówienie na przekładniki WN realizowane przez ABB w Polsce dla Grupy Enea.

PGNiG zwiększy wydobycie ropy dzięki nowatorskiemu projektowi zatłaczania gazu

2017-05-11 - ABB zrealizowała pierwszy w Polsce projekt zatłaczania gazu nadmiarowego w Kopalni Ropy Naftowej i Gazu Ziemnego „Dębno”, należącej do PGNiG S.A. Instalacja docelowo ma zwiększyć wydobycie ropy naftowej o 10 proc. dziennie, tj. równowartość 100 ton. Łączna wartość kontraktu przekroczyła 16 mln zł.

Archive selection