Archiwum

ABB dokonuje przełomu dzięki najpotężniejszemu na świecie transformatorowi HVDC

2017-12-19 - Firma ABB pisze kolejny rozdział historii elektryczności – w Chinach rygorystycznym testom poddawane są transformatory i kluczowe urządzenia pierwszego na świecie projektu o napięciu 1100 kilowoltów (kV).

Rozbudowany system sterowania pomaga Grupie Azoty zwiększyć produkcję poliamidu

2017-12-06 - Grupa Azoty uruchomiła nową wytwórnię poliamidu 6 (PA6) – tworzywa konstrukcyjnego wykorzystywanego m.in. w branży motoryzacyjnej. Inwestycja pozwoli zwiększyć jego produkcję o 80 tys. ton rocznie (do około 170 tys. ton), dzięki czemu Grupa Azoty stanie się jednym z największych producentów tego materiału w Europie. Nowa wytwórnia to jednocześnie ciekawy przykład, jak dopasowany do profilu produkcji system sterowania może ograniczyć ryzyko awarii i ułatwić codzienną pracę operatorom.

ABB i Kawasaki łączą siły dla rozwoju robotów współpracujących

2017-12-06 - To pierwsze na świecie partnerstwo firm, które skupia się na robotach współpracujących z człowiekiem, czyli „cobotach”, oraz na tworzeniu wspólnego podejścia do zagadnień bezpieczeństwa, programowania i komunikacji w branży.

ABB przedstawia najmłodszego członka rodziny YuMi

2017-11-29 - Po sukcesie YuMi®, pierwszego na świecie dwuramiennego robota przemysłowego w pełni współpracującego z człowiekiem, ABB przedstawia jednoramiennego robota współpracującego, który łączy w sobie wiodący w branży potencjał ze znacznie zmniejszonymi gabarytami.

Stacje szybkiego ładowania o mocy 450kW dla autobusów elektrycznych w Goeteborgu

2017-11-28 - Spółka Göteborg Energi zamówiła dwie szybkie ładowarki ABB OppCharge o mocy 450 kW, które usprawnią działanie przegubowych autobusów elektrycznych w Goeteborgu.

Roboty ABB drukują przyszłość

2017-11-24 - Charakterystyczny most w zabytkowym centrum Amsterdamu powstanie z wykorzystaniem innowacyjnej technologii druku 3D.

Indyjskie e-riksze napędzane energią słoneczną

2017-11-22 - Po drugiej stronie świata, w Indiach, powstaje projekt, którego technologia odmieni tradycyjny indyjski środek transportu. Aby popularyzować i zapewnić opłacalność elektrycznych riksz, miasto Dżabalpur wraz z ABB stworzy sieć stacji ładowania zasilanych energią słoneczną. Z takich ekologicznych projektów przykład może brać wiele innych rynków, również polski.

ABB członkiem Polskiego Komitetu Światowej Rady Energetyki

2017-11-13 - ABB została włączona do Polskiego Komitetu Światowej Rady Energetyki, który wspiera rozwój i pokojowe wykorzystanie zasobów energetycznych świata

ABB modernizuje system wentylacji w najnowocześniejszej kopalni w Polsce

2017-11-08 - Zintegrowana i bardziej niezawodna wentylacja na polu wydobywczym w kopalni „Bogdanka” podniesie poziom bezpieczeństwa osób pracujących pod ziemią

ABB optymalizuje produkcję transformatorów, aby zwiększyć konkurencyjność

2017-11-06 - Strategiczna reorganizacja globalnej działalności jest odzwierciedleniem zmieniającej się dynamiki rynku.

Archive selection